Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy

nieczynne

BIBLIOTEKA NA III PIĘTRZE - KLASY IV-VIII

Lektury i inne książki dla uczniów ze Szkoły Podstawowej na osiedlu Wiarus
wypożycza wychowawca klasy i przekazuje uczniom.

Procedury obowiązujące w bibliotece szkolnej na czas trwania pandemii COVID-19

Nasza biblioteka szkolna posiada bogaty księgozbiór liczący około 11 tys. woluminów, zbiory audiowizualne i multimedialne. W czytelni uczniowie mają dostęp do pięknie wydanych albumów, atlasów, encyklopedii i słowników. Chętnie korzystają również z czasopism takich jak: "Victor Junior", "Młody Technik", "Świerszczyk".

Biblioteka podejmuje wiele działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Na stałe w kalendarz imprez bibliotecznych wpisały się: konkursy czytelnicze, literackie, plastyczne. Uczniowie klas pierwszych są uroczyście przyjmowani w poczet czytelników biblioteki szkolnej podczas "Pasowania na czytelnika". W naszej bibliotece działa również koło czytelniczo-medialne. W opinii czytelników biblioteka szkolna służy nie tylko do zdobywania wiedzy i rozwijania zainteresowań uczniów, lecz jest także miejscem przyjemnego spędzania czasu wolnego.

♦♦♦   Regulamin biblioteki szkolnej   ♦♦♦

Bibliotekę prowadzi: mgr Marta Lubas

Biblioteczny bank edukacyjnych inspiracji dla uczniów

Zapraszamy do korzystania ze stale uzupełnianej bazy edukacyjnych materiałów dla uczniów:

Bank edukacyjnych inspiracji dla uczniów

Katalog online MOL NET+

Nasza biblioteka szkolna posiada nowoczesny program MOL NET+, który umożliwia elektroniczny dostęp do katalogu biblioteki.

Każdy czytelnik zapisany w bibliotece posiada swoje konto wypożyczeń online, na którym znajdują się między innymi informacje o pozycjach wypożyczonych, jak również możliwość dokonywania rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu.

Katalog można przeglądać bez logowania pod linkiem https://m016292.molnet.mol.pl/

Aby mieć dostęp do swojego konta i np. zarezerwować książkę należy:

• przyjść do biblioteki szkolnej i podać swój adres e-mail;

• na stronie katalogu przejść do strefy logowania (w prawym górnym rogu kliknąć w ikonę z kluczykami);

• posługując się opcją "Załóż konto", wpisać swój login, czyli adres e-mail podany w bibliotece i postępować zgodnie ze wskazówkami (w razie trudności skorzystać ze szczegółowej instrukcji logowania się do katalogu);

• po zalogowaniu do katalogu wyszukać książkę, sprawdzić jej dostępność i dokonać rezerwacji, klikając w "Rezerwuj";

• jeżeli mimo poprawnego wpisywania loginu i hasła wystąpił błąd podczas logowania i nie jest możliwe zalogowanie do katalogu, należy skontaktować się osobiście z biblioteką szkolną.

Patron Szkoły

Dokumenty Szkoły